Partnerstwo z UKS ISKRA Warszawa

Od 01 września w Technikum nr 8 im. Jana Karskiego w Zespole Szkółnr 42 działa eksperymentalna klasa pierwsza o profilu technik informatyk z dodatkowymi zajęciami sportowymi o specjalności piłka nożna. Jej trzon stanowią młodzi piłkarze KS Ursus z rocznika 2001, którzy znakomicie radzą sobie w rozgrywkach ligowych – po jesiennej rundzie rozgrywek znajdują się na szczycie ligowej tabeli. Łączą oni pasje sportowa z nauka i wychodzi im to nad wyraz dobrze. Podopieczni trenerów Ariela Jakubowskiego i Dariusza Grzegrzólki na dobre zadomowili się w Karskim.

Powstanie tej klasy to efekt owocnej współpracy szkoły z Klubem Sportowym Ursus, prezesem Pawłem Wysockim, trenerami -Jakubowskim i Grzegrzólka. Jej kolejnym etapem jest podjęcie starań o utworzenie w Technikum nr 8 im. Jana Karskiego oddziałów sportowych. 06 grudnia 2017r. w Zespole Szkól nr 42 nadano tym czynnościom range oficjalna – pani dyrektor Katarzyna Konczewska i prezes KS Ursus Paweł Wysocki podpisali porozumienie o współpracy miedzy Technikum nr 8 a KS Ursus. Zakłada ono m.in.:

  • wspólne działania na rzecz utworzenia oddziałów sportowych;
  • wspólna rekrutacje do klas piłkarskich;
  • wspólne działania o charakterze dydaktyczno – wychowawczym;

Niech to będzie dobry początek drogi, która doprowadzi do uruchomienia w kolejnym roku szkolnym w Technikum nr 8 im. Jana Karskiego oddziałów sportowych, w których młodzi sportowcy z Ursusa będą mogli realizować swoje cele sportowe i zawodowe.

Partnerstwo z UKS ISKRA Warszawa
Partnerstwo z UKS ISKRA Warszawa

Autor wpisu