2023.02.07 Muzeum Azji i Pacyfiku

Dnia 07 lutego uczniowie Technikum Organizacji Turystyki (klasa 2TOT i 3TOT) pod opieką p. E. Walczak, p. S. Kownackiej i p. M. Wojtczuk uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie. Młodzież zwiedziła wystawy stałe i czasowe poznając ponad 1000 niepowtarzalnych obiektów, które obrazują bogactwo i różnorodność kultur Azji.

Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej " Kultura i religie Indii". Młodzież odbyła godzinną podróż po Indiach poznając różne oblicza tego niezwykłego kraju – od ośnieżonych Himalajów, przez pustynie Radźasthanu, aż po tropikalne krajobrazy Kerali. Uczniowie mieli możliwość pogłębić zwoje wiadomości o religiach Indii, między innymi o hinduizmie i buddyzmie.

Była to niezwykła lekcja turystyki pobudzająca w uczniach ciekawość świata i uświadamiająca różnice kulturowe.

Opracowała: Emila Walczak

Autor wpisu