Dzień języków obcych

29 września 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych i Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych i przedmiotów zawodowych turystycznych przygotowali wiele atrakcji.

Europejski dzień Języków Obcych został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy w 2001 roku. W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i edukacji. Na uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać ciekawostek o językach przygotowanych przez uczennicę z klasy 2TOT Karolinę Kozłowską, następnie Daksh Sukheja z klasy 2BI zaprezentował nam swoją ojczyznę - Indie, ich historię, religię, kulturę. Prezentacja była w języku angielskim. Natomiast Ebru Danisikkaya i Maja Imiołek z klasy 4BOG ukazały nam walory kulturowe Turcji. Ebru w języku tureckim, a Maja w języku polskim. Na uroczystości nie zabrakło również zabawy. 10 chętnych uczestników rozpoznawało języki w prezentowanej piosence. Zwycięzca rozpoznał 11 z 25 języków.

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki spotkaliśmy się z panem Pawłem Kucharczukiem - Prezesem Fundacji Brazylijskiej MACUNAIMA, wielkim miłośnikiem Brazylii, popularyzatorem wielokulturowości w Polsce, kolekcjonerem muzyki, prezenterem radiowym, animatorem wydarzeń kulturalnych, legenda sceny latino w Polsce, człowieka o nietuzinkowej osobowości, który za całokształt pracy przy Festiwalu Brazylijskim „Bom Dia Brasil” – czyli Dzień dobry Brazylio otrzymał oficjalny tytuł „Honorowego Przyjaciela Republiki Brazylii” z rąk Ambasadora Brazylii w Warszawie. Pan Paweł Kucharczuk w niezwykły sposób wygłosił dla nas prelekcję „Muzyczne Spektrum Brazylii, wybrane postacie”. Była to niezwykła lekcja o kulturze brazylijskiej, taneczna podróż po Brazylii. Z wykorzystaniem różnych instrumentów, które przywiózł z podróży pozwolił wszystkim poczuć klimat tamtego świata.

Bawiliśmy się doskonale, dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości.

Autor wpisu