2021.12.10 Turniej gwiazdkowy

10.12.2021 odbyła się w naszej szkole druga edycja Gwiazdkowego Turnieju Piłki Nożnej. Zgłosiło się do niej 13 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Do rozgrywek z różnych przyczyn nie przystąpiły niestety dwie drużyny, ale to w niczym nie przeszkodziło, bo dzięki temu rozegrane zostały dwa mecze pokazowe, w których wzięli udział nauczyciele oraz kilku uczniów zebranych z różnych drużyn.
Mecz o 7. miejsce wygrał zespół ZAWODOWCY, który pokonał drużynę FC SADŁOWSKI.
Spotkanie o 5. miejsce pomiędzy drużyną FC MACZUGI ,a OSTROSŁUPICE wygrał zespół FC MACZUGI.
Następnie odbyły się półfinały. W pierwszym z nich drużyna CHŁOPAKI DO WZIĘCIA wygrała 7:1 z drużyną SŁUŻEŹNIA. W kolejnym półfinale zespół NAUCZYCIELE grał bardzo zacięty mecz z drużyną STRAŻNICY TEXASU. Nie obyło się bez sędziowskich kontrowersji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, więc potrzebny był konkurs „jedenastek”, w którym lepsi okazali się STRAŻNICY TEXASU i to oni dostali się do finału.
Następnie odbył się mecz o 3. miejsce, który wygrali NAUCZYCIELE, walcząc z zespołem SŁUŻEŹNIA.
Chwilę po tzw. „małym finale” odbył się „wielki finał”: CHŁOPAKI DO WZIĘCIA vs STRAŻNICY TEXASU. Był to wspaniały, widowiskowy mecz, który wygrali 2:1 STRAŻNICY TEXASU.
Drużynom, które wywalczyły w rozgrywkach 1., 2. i 3. miejsce, wręczone zostały puchary i medale ufundowane przez Urząd Dzielnicy Ursus. Zwycięzcy otrzymali także przygotowane przez SU vouchery naukowe do wykorzystania w czasie nauki w szkole.
Było to bardzo ciekawe sportowe wydarzenie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

Autor tekstu: Patryk Jurczyński kl. 3AOG

Autor fotorelacji: Bohdan Kalinicenko kl. 1AI

Autor wpisu