2022.03.02 Kazimierz Okraszewski

W poszukiwaniu innowacji 02 marca 2022 roku w Zespole Szkół nr 42 gościliśmy pana mgr. inż. Kazimierza Okraszewskiego. Pan Kazimierz jest absolwentem naszej szkoły. Od lat związany jest z „URSUSEM”. Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej pracował w Zakładach Mechanicznych „Ursus” jako technolog obróbki części. Obecnie pełni funkcję Kierownika Zespołu ds. Młodzieży w Stowarzyszeniu Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Jest inicjatorem szkolnego konkursu o tytuł Młodego Innowatora, który stwarza młodzieży szansę do wykazania się innowacyjnym myśleniem i osiągnięcia pierwszego życiowego sukcesu, oraz wejścia na drogę twórczości technicznej.

Pan Kazimierz spotkał się z uczniami klas 1AI i 1BI Technikum nr 8 w odpowiedzi na zaproszenie p. Piotra Szklanego. W swojej prelekcji mówił o osobowości innowatora, o twórczości technicznej zachęcając młodzież do rozwijania w sobie ciekawości życia, która właśnie jest zalążkiem kreatywności i innowacyjności.

Uczniowie również dowiedzieli się o różnych organizowanych konkursach i instytucjach wspierających młodych wychowawców. Planowane jest kolejne spotkanie, i mamy nadzieję, że nie ostatnia wizyta pana Kazimierza Okraszewskiego w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy

Autor wpisu