30 listopada 2022 r., mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, uczniowie klasy 1 AO pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Celem wycieczki był udział w lekcji muzealnej pt. Na sarmackim dworze oraz spacer po ogrodzie i parku na terenie kompleksu muzealnego. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawej prelekcji na temat historii pałacu oraz ówczesnej Warszawy, jak również dowiedzieć się jak wyglądało życie codzienne szlachty i magnaterii polskiej. Nie mogło zabraknąć opowieści o obyczajach szlacheckich. Na koniec zaprezentowany został kontusz, a w rolę modela wcielił się jeden z uczniów naszej szkoły. Wycieczka okazała się niezwykle udana. Wiosną kolejne turystyczne wyzwania przed nami!

Autor wpisu