Karski w Muzeum Żydów Polskich 2021

22 czerwca 2021 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się

 uroczystość wręczenia nagród: Spirit of Jan Karski Award i Karski2020 dla młodych. Międzynarodowa Nagroda Spirit of Jan Karski Award to Nagroda przyznawana szlachetnym i  odważnym ludziom, którzy kierując się dobrem wyższym, gotowi są do poświęceń dla innych; to Nagroda przyznawana za obronę godności i praw człowieka, odwagę, przeciwdziałanie rasizmowi, wykluczeniom społecznym i   działanie dla innych na rzecz otwartego, tolerancyjnego społeczeństwa.

Laureatką  Nagrody Spirit of Jan Karski Award została Maria Kalesnikowa - organizatorka kampanii wyborczej Cichanouskiej, liderka opozycji na Białorusi.

 Nagrody Karski2020 otrzymali młodzi polscy działacze społeczni, uczestnicy akcji humanitarnych, wolontariusze, lekarze, którzy z  zaangażowaniem i empatią nieśli w czasie pandemii pomoc potrzebującym, ludzie, którym bliskie są  idee Jan Karskiego: dr Tomasz Głażewski, Aleksandra K.  Wiśniewska, Urszula Woźniak.

W uroczystości wręczenia tych nagród brało udział 6 uczniów naszego technikum pod opieką pani Zenobii Kondratiuk. Pełnili oni funkcję wolontariuszy, pomagając organizatorom w przebiegu uroczystości.

Informację zredagowały: Katarzyna Chałupa, Zenobia Kondratiuk

 

 

Autor wpisu