Mocne Strony - pismo UM Ursus

W 2015 roku patronem Zespołu Szkół nr 42 w Warszawskim Ursusie został Jan Karski. Postać Jana Karskiego utożsamiana jest z walką o godność i prawa człowieka oraz ze sprzeciwem wobec nienawiści. Wartości, o które walczył Jan Karski mają wymiar ponadczasowy. Społeczność uczniowska ZS nr 42 w Warszawie z dumą je pielęgnuje, uwrażliwiając się na pomoc potrzebującym.

Dzięki dobrej współpracy z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego uczniowie ZS nr 42 mogą uczestniczyć w ciekawych projektach edukacyjnych jako wolontariusze, kontynuując w ten sposób idee patrona szkoły.

W październiku 2019 r. uczniowie trzecich klas Technikum nr 8 im. Jana Karskiego, które wchodzi w skład ZS nr 42: Izabela Grabska, Izabela Wysocka, Michał Grzesiak i Michał Kawczyński brali udział w projekcie Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego „Akademia Młodego Obywatela”.

Od 5 lat w ZS nr 42 w Warszawie działa Koło Wolontariatu „Pomaganie wzmacnia”. Opiekunem koła jest nauczyciel przedmiotów informatycznych – Paweł Kieś. 22 czerwca 2021 roku uczniowie Technikum nr 8 uczestniczyli jako wolontariusze w uroczystości wręczenia nagród: Spirit of Jan Karski Award i Karski2020 dla młodych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Więcej na stronie Mocne Strony

Autor wpisu