2023.03,15 Dzien Świetego Patryka

16 marca odbył się w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Na korytarzach wisiały zielone gazetki i dekoracje. Uczniowie przyszli w tym dniu ubrani na zielono. Odbyła się też uroczystość dla klas pierwszych przybliżająca tradycję tego święta, które jest obchodzone w coraz większej ilości krajów. Prezentacja uczniów pokazała nam tradycje i pochodzenie święta jak i postać samego świętego Patryka. Obejrzeliśmy też taniec irlandzki. Słuchaliśmy muzyki irlandzkiej. Odbył się quiz, w którym nagrodzeni uczniowie dostawali zielone słodkości. Uczniowie ubrani na zielono byli poczęstowani zielonymi galaretkami, ktore zrobił uczeń z klasy 2BI.

Dzień wcześniej w naszej szkole były ukryte koniczynki, symbol tego święta. Ukryto 400 papierowych koniczynek. 2 drużyny wyróżniły się ilością znalezionych koniczynek, czyli 190 i 150 sztuk. Były to reprezentanci z klas 1 DI oraz 4 AO. Otrzymali oni zielone nagrody.

Uroczystość przygotowały klasy 2BI i 2TOT pod nadzorem nauczycielek Anny Przybylskiej i Aleksandry Kmity.
Zbieranie koniczynek zorganizowal samorząd uczniowski pod opieką p. Katarzyny Chałupy.
Dziękujemy za przygotowanie uroczystości i udział w zabawach

Autor wpisu