Dni turystyki i języków obcych

28 września 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki i Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych turystycznych i języków obcych przygotowali wiele atrakcji.
W ramach Światowego Dnia Turystyki uczniowie przybliżyli nam "kuchnie świata" zabierając nas w niezwykłą kulinarną podróż po wszystkich kontynentach. Uroczystość uświetniła pełnomocnik rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie pani Elżbieta Wrońska, która zachęcała młodzież do uprawiania turystyki, przybliżyła nam możliwości pracy w turystyce, podzieliła się również wrażeniami ze swoich niezwykłych podróży po świecie.
Z okazji 20 rocznicy Europejskiego Dnia Języków Obcych w myśl idei promowania różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować uczniowie klasy 3AOG przedstawili prezentację na temat zasłużonych twórców pochodzących z krajów niemieckiego obszaru językowego, uczeń klasy 4TIC przedstawił prezentację o Berlinie, natomiast uczennice z klasy 2TOT dokonały prezentacji krajów niemieckiego obszaru językowego. Zwieńczeniem obchodów EDJO był quiz wiedzy o językach obcych przygotowany przez nauczycieli języka niemieckiego. Uroczystość uświetnił tort urodzinowy.

Autor wpisu