Opis kursu bazowego dla grup zorganizowanych (8h dydaktycznych)

Kurs bazowy to 8 godzinne szkolenie, w trakcie którego oprócz ćwiczeń, szeroko omawiane są tematy: atak serca, udar mózgu, omdlenia, zakrztuszenia, drgawki, urazy głowy i kręgosłupa. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie ukończenia szkolenia.

 • Koszt: 1900 zł za grupę do 20 osób (VAT zwolnione) - 100 zł za każdą kolejną osobę,
 • Liczba osób: 20.

Program kursu Bazowego dla grup zorganizowanych.

 1. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku.
 2. Ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych - ćwiczenia.
 3. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym - ćwiczenia.
 4. Podstawowe Podtrzymywanie Życia - ćwiczenia.
 5. Postępowanie w przypadku zachorowań i stanów nagłych: bólu w klatce piersiowej, udaru mózgu, omdleń, zaksztuszeń, drgawek.
 6. Postępowanie w przypadku krwotoków, poważnych ran, oparzeń i urazów kostno-stawowych - ćwiczenia.
 7. Postępowanie w przypadku urazów głowy i kręgosłupa.

Informacje dla uczestników naszych kursów

 1. Nasze szkolenia polegają głównie na wyrabianiu umiejętności praktycznych, dlatego należy się wygodnie ubrać. Paniom polecamy raczej spodnie niż spódnice, czy sukienki. Panom odradzamy garnitury. Podczas zajęć z pozoracjami urazów istnieje ryzyko ubrudzenia się np. sztuczną krwią, więc nie należy ubierać się w drogą odzież.
 2. Podczas kursu uczestnicy otrzymują zeszyt ćwiczeń, który uzupełnia się  w trakcie zajęć. Warto mieć ze sobą długopis lub ołówek.
 3. W naszym Ośrodku uczestnicy mogą liczyć na herbatę oraz kawę. W pobliżu Ośrodka znajdują się liczne placówki oferujące zarówno kuchnię polską, jak i zagraniczną, do których można się wybrać podczas dłuższej przerwy w zajęciach (zwykle ok. godz. 13).